Noční Bouře

15. května 2012 v 20:36 | Anniehorse |  Povídky z levé ruky
Vážení!
Tady je moje 1. povídka. No je to spíš příběh, který se doopravdy stal...
Jen jméno klisny jsem záměrně změnila.

Noční Bouře
Jako malá byla krásná, hrdá a měla divokou jiskru v oku, stejně, jako všichni jejího plemene. Fríská klisnička.
Pojmenovali ji Noční Bouře. Všichni lidé kolem ní ji zbožňovali, byla pro ně vším a celá farma se točila jen kolem ní. Hříběcí léta měla krásná, taková by si přála všechna hříbata.
Když vyrostla, farma zkrachovala. Všichni koně museli být rozprodáni, dokonce i Noční Bouře. Prodali ji za směšnou cenu nějaké postarší paní. Nikdo nemohl tušit, že farma svou nejlepší klisnu svěřila do tyranských rukou.
A tak Noční Bouře začala strádat. Koně u této ženy byli v malé ohradě, kde nebylo ani stéblo trávy. Seno dostávali jen 4x týdně a to ještě poloviční porci. 10 ubohých koní bylo jen kost a kůže. Jiskry v očích, hrdost a krása se vytratily během jednoho týdne.
U této tyranky se navíc učilo dvacet malých dětí jezdit na koni. Koně pro ně nic neznamenali, byli to jen pouhé věci-vozítka. Žádné dítě nešetřilo ranami bičíkem, neuvědomovaly si, že pod sebou mají živého tvora. Po zblácených a zpocených tělech zvířat stékaly stružky krve. Byl na ně hrozný pohled: vypadali jako strupaté kostřičky.
Takhle to bylo 7 let. Vystřídalo se tam mnoho dětí, ale jejich rány nebyly nikdy mírnější. Noční Bouře se už dávno smířila se svým osudem stejně jako ostatní koně. Jen smutku v krásných očích se zbavi nedokázala.
Jednou se však stal zázrak: do stáje přišla nová dívka, která vždy každému koni přinesla pamlsek a nikdy nepoužila bič. Měla ráda všechna zvířata ve stáji, ale nejraději právě Noční Bouři. Chtěla koním pomoct, odvést je daleko od tyranky, jenže měla málo peněz. Nemohla by si pořídit ani poníka natož koně. Nějaká naděje však byla: dívka znala ženu, která by mohla pomoci všem koním. Zavolala jí, a ta souhlasila, že Noční Bouři koupí a na tyranku zavolá ochránce zvířat. Pro klisnu si přijela hned další den a slíbila, že u sebe na ranči ji nechá na velké louce plné svěží trávy dokud se jí nezahojí rány, nebude mít normální váhu a nevrátí se její jiskry v očích.
Tyrance všechny koně zabavili a byla odsouzena na tři roky ve vězení za týrání zvířat. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | 16. května 2012 v 9:51 | Reagovat

Nádhera, nádheram nádhera!!! Úžané povzbuzení v tonto smutném dni :)

2 anniehorse anniehorse | 16. května 2012 v 14:55 | Reagovat

Děkuji, jsem ráda, že se ti povídka líbí. :) A že tě to povzbudilo :)

3 lucisek169 lucisek169 | Web | 21. května 2012 v 12:33 | Reagovat

Super! piš další a daší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama